MANTYCORE Kft.
1138 Budapest, Párkány utca 34. 8/52
Iroda:
1072 Budapest, Rákóczi út 16.
HÍVJON MINKET!
+3617904250
info@mantycore.hu
Napjaink szervezeteinél az üzleti célok tekintetében kiemelt fontossággal bír az alkalmazásokat kiszolgáló IT infrastruktúra, melynek kritikus fontossággal bíró eleme a különböző erőforrásokat és a felhasználókat összekapcsoló hálózat. Cégünk hálózattámogatási szolgáltatása ezen hálózatok üzemeltetésében nyújt hathatós segítséget, mivel a legváltozatosabb igényekhez alkalmazkodva számos szolgáltatással áll ügyfelei rendelkezésére a hálózati támogatás területén.
Üzemeltetés támogatás alatt egy komplex szolgáltatást értünk, melyben az ügyfél nem csak a technikai tudásunkat, tapasztalatunkat, hanem a gondolkodásunkat is igénybe veszi. Úgy gondoljuk, hogy sok esetben a technikai, és technológiai tudás és tapasztalat nem elegendő a kiváló munkához, és az ügyfél elégedettségéhez. Képesek vagyunk rá, hogy az ügyfél számára ténylegesen azt nyújtsuk, ami számára fontos, és amit elvár.
Az informatikai rendszerek soha sem válnak külön a felhasználóitól, legyenek azok személyek, vagy kiszolgálók, esetleg munkaállomások. Hálózat-üzemeltetésekor a minőségi elvárásokat a felhasználók felé kell teljesíteni, a jól mérhető műszaki paramétereken túl. Feladataink közé tartozó szolgáltatásokat az alábbiakban tekintheti meg.
Feladatunk a felhasználói igények szakszerű kiszolgálása. Magas szintű tanácsadással, a kiemelt prioritású feladatokra gyors reagálással, folyamatos konzultációval, és együtt gondolkodással kívánjuk biztosítani az informatikai rendszerek zökkenőmentes működését. Célunk, hogy a rendszerek minél kevesebb hibával, és nem tervezett leállással üzemeljenek.
A támogatott eszközöket, és rendszereket folyamatosan az elvárt SLA szinten tartjuk, és a szükséges módosítási feladatokat észrevétlenül elvégezzük. A feladatok során kitérünk a követelményelemzésre, a tervezésre, a megvalósításra, a tesztelésre és a dokumentálásra.
Annak érdekében, hogy a rendszerek folyamatosan üzemeljenek, a használatban, vagy üzemeltetésében adódó problémák minél könnyebben megoldhatók legyenek, a helyszínen ügyfeleink rendelkezésére állunk, illetve e-mail-en és telefonon keresztül folyamatos segítségnyújtást biztosítunk.
Hibákhoz kapcsolódó események, hibaüzenetek analízise során kiemelt segítséget nyújtunk az üzletmenetet veszélyeztető események felderítésében. Tudásbázisunk frissítésével megelőző intézkedéseket teszünk, hogy ezen problémákat a jövőben elkerülhessük.
A támogatott eszközöket, és rendszereket folyamatosan „naprakész” dokumentációval látjuk el, melyeket az ügyfeleink számára is elérhető módon készítünk el, illetve bocsátunk további felhasználásra.
Az ügyfeleink informatikai rendszerkörnyezetében a legnagyobb értéket az üzletmenet során keletkező adatok jelentik, ennek értéke mellett (ami emberévben, az adatok előállításához szükséges munka mennyiségében mérhető), a hardver és szoftver eszközök pénzben kifejezett értéke szignifikánsan kisebb. Ezért az általunk nyújtott szolgáltatások mentén különös hangsúlyt fektetünk az adattárolási, mentési és archiválási területekre. Az adatok teljes életútját támogatva (Information Lifecycle Management) olyan stratégia mentén építjük ezen rendszereket, amely implementációja megelőzi az adatvesztést, és biztosítja, hogy az adatok csak az arra illetékesek számára legyenek elérhetőek. Az üzletileg kritikus és az üzletmenetet támogató alkalmazás környezetek mögé olyan üzemeltetési hatékonyságot növelő, hely- és energia-takarékos konszolidált infrastruktúra megoldásokat építünk ki, mint a:
Virtualizáció és konszolidáció: ezen két kulcsszó, amely mentén haladva ügyfeleink növelhetik az üzemeltetés hatékonyságát, ezáltal pedig csökkenthetik az adattárolási költségeiket. A virtualizáció a szerverek és a tárolóeszközök esetén is elősegít a rendelkezésre álló erőforrások jobb kihasználását, ami végső soron kevesebb megvásárolt és üzemeltetett eszközben jelentkezik, annak minden hozadékával: kisebb kezdeti beruházás, egyszerűbb működtetés, kevesebb elfogyasztott áram és kisebb helyfoglalás az adatközpontban. A jól menedzselt infrastruktúra is kulcsfontosságú összetevője a képletnek, a megfelelően megválasztott felügyeleti eszközökkel ugyanis jelentős humán költség takarítható meg.
A fejlett adattárolási megoldások pozícionálása kiemelt szerepet játszik cégünk piacra lépési stratégiájában, amely az üzleti és informatikai változások rugalmasabb követésében kíván segítséget nyújtani ügyfeleinknek. Így például az általunk képviselt CISCO és HP SAN kapcsolók mindenféle méretű és architektúrájú adattárolási hálózatban alkalmazhatóak, és lehetővé teszi a vállalat számára a SAN konszolidáció megvalósítását, az adatok rendelkezésre állásának növelését és az adattárolási erőforrások hatékonyabb kezelését.
A magas szintű teljesítményt és skálázhatóságot nyújtó megoldásaink intelligens hálózati szolgáltatásai között többprotokollos/multitransport integráció, virtuális SAN-hálózatok (VSAN) kialakítása, fejlett forgalommenedzselés, valamint beágyazott diagnosztikai és szerepalapú biztonsági képességek is megtalálhatók. A komplett és rugalmas megoldás biztosítása érdekében cégünk átfogó bevezetési és támogatási szolgáltatásokat is kínál.
A hagyományos központi mentési megoldásoknál az adatok egy központi automatizált mentési egységen kerülnek mentésre, amely képes a kazetták automatikus cseréjére és vonalkódos azonosítására. Megfelelő beállítás esetén a mentések szinte emberi beavatkozás nélkül folyhatnak akár hetekig. Az adatok mozgatása történhet a LAN hálózaton, illetve, nagyobb adatmennyiségek, vagy központi tárolórendszer jelenléte esetén a SAN hálózaton keresztül.
A központi mentési megoldás fontos eleme a mentési szoftver, amely a mentési folyamatokat automatizáltan koordinálja, és a mentesekről, valamint mentett adatokról naprakész nyilvántartást vezet.
A szerverkonszolidáció az informatika konszolidáció egy eleme, melynek során nagy számú, különböző gyártójú és típusú, korlátozott teljesítményű szervert váltunk ki, néhány erös, üzembiztos, jól skálázható és egyszerűen menedzselhető szerverrel. A szerverkonszolidációnak van egy logikai és egy fizikai vetülete. A logikai vetület, hogy az erőforrások gazdaságosabb kihasználása, hatékonyabb működés, valamint az egyszerűbb és olcsóbb menedzselhetőség érdekében vonjuk össze a szervereket. A szerverkonszolidáció legtöbbször az alkalmazott platformok (operációs rendszerek), valamint magasabb szinten adatbázis kezelők, vagy akár alkalmazások konszolidációját is maga után vonja, amely tovább egyszerűsíti az informatikai rendszer kezelését. A szerverkonszolidáció fizikai vonzata, hogy a régi nagy számú szervert kisebb számú, tipikusan rack szekrénybe szerelhető, közös konzollal ellátott szerverrel váltjuk ki, így jelentõsen csökken a szerverek helyigénye, valamint tápfeszültség és hűtés igénye is.
A termék alapvető összetevője maga az új szerver hardver, amellyel kiváltjuk a régi szervereket. A szerverkonszolidáció azonban jelentős szolgáltatás vonzattal is jár. Egy ilyen lépés nem képzelhető el megfelelő tervezés nélkül.
A szerver konszolidáció csak egy lépés a konszolidációs sorban, mely vonhat maga után háttértároló konszolidációt, valamint mentési rendszer konszolidációt is. A technológiai fejlődés során a virtualizációs eszközök segítségével a konszolidáció logikai vetülete még kifinomultabbá vált. A virtualizáció egy olyan absztrakt réteg létrehozását jelenti, amely elválasztja a fizikai hardvert az operációs rendszertől annak érdekében, hogy az IT erőforrások jobb kihasználása és nagyobb rugalmassága valósulhasson meg. Manapság a virtualizáció fontos tényezővé vált – segíti az üzleti folyamatok és az üzemeltetés stabilitását, biztonságát és menedzselhetőségét a globális IT infrastruktúrákban.
A virtualizációval egyszerre több virtuális gépet lehet létrehozni, különböző operációs rendszerek futtathatók egymástól elszigetelten bár egymás mellett, párhuzamosan, ugyanazon a fizikai gépen/hardveren. Minden virtuális gép saját virtuális hardver készlettel rendelkezik (pl., RAM, CPU, NIC, stb.), amelyre az operációs rendszer és az alkalmazások betöltődnek. Az operációs rendszer egy egységesen összefüggő/konzisztenes, normalizált hardver készletet lát, a tényleges fizikai hardver komponensektől függetlenül.
A virtuális gépek jellemzői fájlokba ágyazódnak, lehetővé téve a gyors mentést, másolást, erőforrás hozzárendelést a virtuális géphez. A teljes rendszerek (a bekonfigurált alkalmazások, operációs rendszerek, BIOS és a teljes virtuális hardver) másodpercek alatt mozgathatókká válnak az egyik fizikai szervertől egy másikra a kikapcsolások, a karbantartási idő ráfordítások megtakarításával és a folyamatos munkaterhelés konszolidálásával.
A virtuális gépek teljesen elszigetelhetők a host géptől és a többi virtuális géptől. Ha a virtuális gép leáll, az a többire hatástalan marad. Az adatok nem szivárognak át a virtuális gépek között, az alkalmazások csak a konfigurált hálózati kapcsolatokon keresztül kommunikálhatnak.
A teljes virtuális gépi környezet egyetlen fájlként menthető ki, a mentés, mozgatás és másolás ezért könnyen megoldható. Standardizált, virtualizált hardver áll az alkalmazás rendelkezésére – garantálva a kompatibilitást.
Optimalizálja, felügyelje, menedzselje az IT infrastruktúráját, a desktopoktól az adatköz-pontokig, virtualizálva a számítógépes rendszereit, tárolási megoldásait és hálózati rendszereit a VMware szoftverekkel! A VMware termékek olyan vállalati szintű virtuális gépeket biztosítanak, melyek növelik a szerverek és egyéb erőforrások kihasználtságát, javítják a teljesítményüket és csökkentik a rendszerek kieső időit, növelik a biztonságot, csökkentik a szállítandó vállalati szolgáltatások költségeit, továbbá a komplexitást, bonyolultságot. Az Ön már meglevő technológiájának továbbfejlesztésével a VMware az új alkalmazások terítését kevesebb kockázattal és alacsonyabb platform költségekkel teszi lehetővé.
Legyen szó akár VMware, Microsoft Virtual Server, Citrix XenServer, stb. segítségével létrehozott virtuális szerver környezetekről, a virtuális gépek gyakorlatilag egyszerű adatfájlok, amelyeknek mozgatása, másolása, mentése és visszaállítása ugyanolyan egyszerű, mint akármilyen más állománynak. Így aztán a virtuális környezetek felügyelete, új szerverek beüzemelése, egy szerver átmozgatása egyik fizikai gépről a másikra lényegesen gyorsabb, mintha valódi fizikai szerverekről lenne szó. A best of breed alapon általunk támogatott megoldás, azaz a VMware felügyeleti eszközei (VirtualCenter, Vmotion, DRS, HA) segítségével a virtuális gépekkel kapcsolatos összes menedzsment feladat központilag könnyedén elvégezhető.
Nagy megbízhatóságú rendszerek alatt összefoglaló néven azokat a hardver infrastruktúra elemeket, illetve architekturális megoldásokat értjük, amelyek hozzájárulnak az informatikai rendszer üzembiztonságának növeléséhez, hibatűréséhez, illetve katasztrófatűréséhez.
A megbízhatóságnak több szintje van, melyek elérése különböző megoldások révén, különböző költségszinten oldható meg. Az egyedi szerverek meghibásodásának esélyét lehet csökkenteni, de teljesen kiküszöbölni csak egy második, például cluster szerver alkalmazásával lehet.
A cluster rendszerek jellemzője, hogy több gép együttműködve futtat egy alkalmazást, és bármely gép meghibásodása esetén a fennmaradó gép(ek) megszakítás nélkül képesek a cluster további futtatására. Bár ilyen cluster megoldások már Microsoft környezetben is elérhetőek, az igazi teljesítmény-kiegyensúlyozással működő rendszerek Unix környezetben találhatók meg. A cluster rendszerek működésének alapfeltétele egy közös külső tárolórendszer, amelyhez minden cluster node csatlakozhat. A tárolórendszer kialakításánál is kiemelt figyelmet kell fordítani az üzembiztonságra és az adatbiztonságra, ezért ahol lehet redundáns megoldást kell alkalmazni. A cluster rendszer kialakítása sok esetben indokolhatja a tároló konszolidációt is. Természetesen a magas rendelkezésre állás biztosításához elengedhetetlen a megbízható mentési rendszer is.
Mindezek mellett marad némi minimális esély a rendszer leállására. Erre az esetre a nagy megbízhatóságú rendszerekre kiemelt szintű rendelkezésre állási szerződést vállal cégünk.
Mindenre kiterjedő, intelligens és könnyen kezelhető monitoring rendszereket kínálunk, melyek egyszerre alkalmasak több szerver felügyeletére is.
Így a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban értesülhet a szerverek működéséről.
A különböző távfelügyeleti és monitoring megoldásaink többféleképpen figyelmeztetnek és küldenek értesítéseket:
Megoldásainkkal az irodai infrastruktúra menedzselhetővé válik bárhol, bármikor!
Legyen szó, akár távoli vezérlésről, vagy ügyféloldali telepítés nélküli használatról, vagy éppen távoli karbantartásról és az állandó hozzáférés megadásáról.
MANTYCORE Kft.
1138 Budapest, Párkány utca 34. 8/52
Iroda:
1072 Budapest, Rákóczi út 16.
HÍVJON MINKET!
+3617904250
info@mantycore.hu
Copyright © 2021 | Mantycore Kft. | Minden jog fenntartva